Όπως αναφέρει το e-volos.gr μια 17χρονη μαθήτρια από το 1ο Γενικό Λύκειο Νέας Ιωνίας που έδινε σήμερα πανελλαδικές εξετάσεις, μεταφέρθηκε σήμερα με ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο.
Το δεύτερο περιστατικό έγινε στο 2ο ΓΕΛ Βόλου, με έναν μαθητή από το 8ο ΓΕΛ Βόλου, ο οποίος βρισκόταν στο χώρο επειδή έδινε εκεί εξετάσεις, λίγο πριν τις 10. Και αυτός ο μαθητής μεταφέρθηκε από το ΕΚΑΒ στο Νοσοκομείο του Βόλου.
Οι δύο μαθητές, σύμφωνα με το e-volos.gr, πήραν έγγραφο και θα συμμετάσχουν στις επαναληπτικές εξετάσεις.
Ειδήσεις, θέματα και λύσεις για Πανελλήνιες 2024 - Βάσεις εισαγωγής
Μηχανογραφικό 2024: Αφιέρωμα στα τμήματα Πληροφορικής των δημόσιων ΑΕΙ
Σχολές έως 15.000 μόρια με επαγγελματικές ευκαιρίες
Μηχανογραφικό: Διαφοροποιήσεις στις επιλογές των υποψηφίων και επιλογές που εκπλήσσουν