Το 2ο Spoudase Festival. το μεγαλύτερο εκπαιδευτικό Φεστιβάλ στην Ελλάδα υπό την αιγίδα της Γ.Γ. Νέας Γενιάς και Δια Βίου Μάθησης του Υπουργείου Παιδείας με πάνω από 20.000 επισκέπτες πραγματοποιήθηκε στις 19 και 20 Μαϊου στη Τεχνόπολη στο Γκάζι.
Το Φροντιστήριο ΟΡΟΣΗΜΟ - Πειραιά στο πλαίσιο της συμμετοχής του στο Spoudase Festival πραγματοποίησε το παραπάνω μονόωρο μάθημα για τους μαθητές της τρίτης Λυκείου μία ανάσα πριν τις Πανελλαδικές
Ειδήσεις, θέματα και λύσεις για Πανελλήνιες 2024 - Βάσεις εισαγωγής
Μηχανογραφικό 2024: Αφιέρωμα στα τμήματα Πληροφορικής των δημόσιων ΑΕΙ
Σχολές έως 15.000 μόρια με επαγγελματικές ευκαιρίες
Μηχανογραφικό: Διαφοροποιήσεις στις επιλογές των υποψηφίων και επιλογές που εκπλήσσουν