Μεγάλη επιτυχία για τον ελληνικό σχολικό αθλητισμό. Τα κορίτσια του 1ου ΓΕΛ Βούλας κατέκτησαν την 2η θέση στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης. Διεξήχθη στο Porec της Κροατίας.
Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε χθες το απόγευμα στον τελικό από την ομάδα της Σερβίας με σκορ 71-52.
Σημαντική ήταν και η επιτυχία των αγοριών των Εκπαιδευτηρίων Λαμπίρη που κατέκτησαν την 5η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης νικώντας στον τελευταίο αγώνα την αντίστοιχη ομάδα της Σερβίας.
Ο Γενικός Γραμματέας Δια Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς Παυσανίας Παπαγεωργίου θα υποδεχθεί την ελληνική αποστολή που φτάνει απόψε 00:45 στο «Ελευθέριος Βενιζέλος», με πτήση της Alitalia από Ρώμη.
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 31/7
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη