Σας επισυνάπτουμε δύο πίνακες για να συγκρίνετε τα κενά των φιλολόγων. Ο πίνακας με τα κενά του 2012 αντλήθηκε από τη σελίδα 20 του ΠΥΣΔΕ Α Αθήνας.
Συγκρίνοντας τους δύο πίνακες και αφαιρώντας τις κενές ώρες των σχολείων που καταργήθηκαν ( καποιο εσπερινό γυμνάσιο), τα σχολεία που συγχωνεύτηκαν και δεν εμφανίζονται στο φετινό πίνακα, τα σχολεία του Ταύρου που μεταφέρθηκαν στη Δ΄Αθήνας καθώς και τις πλεονασματικές ώρες παρουσιάζονται πάνω κάτω 2. 500 ώρες ( οι αριθμοί θέλουν οπωσδήποτε έλεγχο ) , ενώ φέτος μόλις 499.
Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που επικρατούν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση αυτή τη στιγμή δεν έχουμε το χρόνο να κάνουμε αναλυτικότερη σύγκριση. Αν κάποιος καθηγητής μπορεί να κάνει καλύτερα συγκριτικά, ας το κάνει και ας τα στείλει στο [email protected] για να συμπληρωθεί το άρθρο.
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 14/8
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη