Μετά τις εορτές των Χριστουγέννων οι μαθητές της τρίτης Λυκείου μπαίνουν τελική ευθεία μιας πολύχρονης προετοιμασίας για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις και την απόκτηση ενός "μαγικού" εισιτηρίου πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Οι μαθητές προετοιμάζονται εν μέσω πραγματοποίησης αλλαγών σε πανεπιστημιακά τμήματα, συγχωνεύσεις ιδρυμάτων και τροποποιήσεις επιστημονικών πεδίων, στοιχεία που κάνει πιο θολό το τοπίο των ΑΕΙ και ΤΕΙ.
Τα κοινωνικά δίκτυα που πλέον παίζουν κομβικό ρόλο στην ενημέρωσή μας και σε πολλές πτυχίες της ζωής των νέων ανθρώπων, δεν θα μπορούσαν να μην εμπλακούν με τις Πανελλαδικές εξετάσεις
Το event όλων των μαθητών της Τρίτης Λυκείου
Στο Facebook δημιουργήθηκε event το οποίο καλεί να συμμετάσχουν όλοι οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018 και φιλοδοξεί να συγκεντρώσει δεκάδες χιλιάδες από όλη την χώρα.
Όπως αναφέρει στην περιγραφή του
Όλοι οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018 σε αυτό το event. Η αντίστροφη μέτρηση ξεκινάει
Έγκυρα και έγκαιρα τα πάντα για τις Πανελλαδικές, sos, προτεινόμενα θέματα, λύσεις, συμβουλές και άλλα πολλά
Winter is coming...
Εδώ μπορείτε να κάνετε JOIN στο event ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ 2018
Ειδήσεις, θέματα και λύσεις για Πανελλήνιες 2024 - Βάσεις εισαγωγής
Μηχανογραφικό 2024: Αφιέρωμα στα τμήματα Πληροφορικής των δημόσιων ΑΕΙ
Σχολές έως 15.000 μόρια με επαγγελματικές ευκαιρίες
Μηχανογραφικό: Διαφοροποιήσεις στις επιλογές των υποψηφίων και επιλογές που εκπλήσσουν