Μας πετάνε αυτή την καραμέλα μέρες τώρα και νομίζουν ότι μας κάνουν τη χάρη. Κε Άδωνη και κε Αρβανιτόπουλε μάθετε ότι δουλεύαμε στα νοσοκομεία οι περισσότεροι από εμάς και προσπαθήσαμε σπουδάζοντας και παίρνοντας δεύτερο πτυχίο και δίνοντας στον ΑΣΕΠ να μπούμε στην εκπαιδεύση που τόσο αγαπάμε.
Αν θέλαμε να μείνουμε στα νοσοκομεία δε θα κάναμε τίποτα από τα παραπάνω, θα μέναμε εκεί και μετά από τόσα χρόνια υπηρεσίας θα ήμασταν προϊστάμενοι. Αν πραγματικά νοιάζεστε για εμάς να μας δώσετε τις θέσεις που μας ανήκουν στην εκπαίδευση ακόμα και αυτές από τα δεύτερα πτυχία μας.
Εγώ προσωπικά είμαι και δάσκαλος,έχω διοριστεί με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ που σημαίνει ότι κάθισα και διάβασα για να πετύχω, αυτή τη στιμγή υπάρχουν κενές οργανικές θέσεις στην πρωτοβάθμια, πρόκειται να πάρετε αναπληρωτές για να τις καλύψετε και με στέλνετε στα νοσοκομεία.
Ευχαριστώ δε θα πάρω. Εννοείται ότι αναφέρομαι και σε άλλους συναδέλφους οι οποίοι έχουν αντίστοιχα άλλα πτυχία που υπάγονται στην εκπαίδευση.
Β.Τ.
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 19/7
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη