Σήμερα, 4 Οκτωβρίου 2016, ημέρα Τρίτη, πραγματοποιήθηκε συνάντηση του περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδος κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου με τον αντιπρόεδρο του συλλόγου Δασκάλων της Πάτρας και την Τοπική Επιτροπή Αχαΐας. Η συζήτηση διεξήχθη σε θετικό κλίμα.
Ο διευθυντής Εκπαίδευσης ενημερώθηκε για τα προβλήματα που υπάρχουν στο νομό Αχαΐας και έχουν πλέον χρονίσει και δεσμεύτηκε ότι θα ζητήσει να καλυφθούν άμεσα τα κενά στο νομό μας. Επίσης δήλωσε, ότι δεν θα εφαρμόσει στο άμεσο μέλλον την εγκύκλιο, όπου υποχρεώνει τους μαθητές να διδαχθούν τη γλώσσα, για την οποία υπάρχει διαθέσιμος εκπαιδευτικός. Αναμένουμε τις ενέργειες του περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης και προσδοκούμε επιτέλους την επίλυση του χρόνιου προβλήματος μη κάλυψης των κενών Γερμανικών από την ηγεσία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδος.
Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας ΠΕ
Τοπική Επιτροπή Αχαΐας
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 2/8
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη