Για δεύτερη φορά μέσα σε 15 μέρες διαρρήκτες εισέβαλαν στις εγκαταστάσεις του 1ου & 3ου Νηπιαγωγείου Σκύδρας, προκαλώντας ζημιές, αφαιρώντας από το εσωτερικό πολύτιμα αντικείμενα και τρώγωντας τις... γκοφρέτες!
Σύμφωνα με το pellanews.gr, η ληστεία πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου. Οι ληστές σκαρφάλωσαν από την πίσω πλευρά του σχολείου, έσπασαν το λουκέτο της καγκελόπορτας και παραβίασαν την κλειδαριά της πόρτας, μπαίνοντας στο εσωτερικό του πρώτου ορόφου.
Οι ζημιές είναι αρκετές και ο πρώτος έλεγχος από την διευθύντρια δείχνει ότι κλάπηκαν η μονάδα ενός υπολογιστή και μια φωτογραφική μηχανή. Μάλιστα χαρακτηριστικό είναι ότι βρέθηκαν και... γκοφρέτες φαγωμένες!
Το περιστατικό είναι πανομοιότυπο με αντίστοιχο που έλαβε χώρα προ δεκαπενθημέρου, με μόνη διαφορά ότι τότε αφαίρεσαν το χρηματικό ποσό των 100 ευρώ.
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 19/7
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη