Στη κοινή συνάντηση των Επιτροπών Αγώνα των ΕΛΜΕ και μελών των Δ.Σ. απ’ όλες τις ΕΛΜΕ του νομού Θεσσαλονίκης που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 8/9 στην ΕΔΟΘ, στην οποία ανταποκρίθηκαν και πήραν μέρος περισσότεροι από 100 συνάδελφοι, συζητήθηκε η υλοποίηση των αποφάσεων των Γενικών Συνελεύσεων και η οργάνωση της επιτυχίας της απεργίας διαρκείας. Στη συνάντηση πήραν το λόγο 21 συνάδελφοι και κατέθεσαν τις προτάσεις τους για τις εξελίξεις στην παιδεία, και για τα μέτρα στήριξης της απεργίας και αποφασίστηκαν τα εξής:
1. Οι επιτροπές, από κοινού με τα Δ.Σ. των ΕΛΜΕ να συμβάλλουν με ενημερώσεις των συναδέλφων στα σχολεία στη μαζική συμμετοχή τους στον απεργιακό αγώνα. Για την οργάνωση αυτού του προσανατολισμού οι επιτροπές αγώνα θα βρεθούν κατά ΕΛΜΕ και θα συγκεκριμενοποιήσουν το πρόγραμμα των επισκέψεων στα σχολεία: Η Επιτροπή της Α΄ ΕΛΜΕ θα συναντηθεί τη Δευτέρα 9/9, στις 6.30 μ.μ., στον Ευκλείδη. Η της Β΄ ΕΛΜΕ τη Δευτέρα 9/9, στις 6.30 μ.μ., στο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς, Η της Γ΄ ΕΛΜΕ τη Δευτέρα 9/9, στις 6.30 μ.μ., στο 1ο Λύκειο Συκεών, μετά τη συνάντηση με τους γονείς. Η της Δ΄ ΕΛΜΕ τη Δευτέρα 9/9, στις 7.00 μ.μ., στην ΕΔΟΘ. Η της Ε΄ ΕΛΜΕ την Τρίτη 10/9, στις 1.30 μ.μ., στο 1ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης.
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 12/8
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη