Οι συλλογικότητες του Τοπικού Συντονισμού για το Ασφαλιστικό, Αριστοτέλης, Αθηνά, Γ' ΕΛΜΕ, Σωματείο Εργαζομένων Δήμου Φιλαδέλφεια-Χαλκηδόνα, Λαϊκή Συνέλευση Σεπόλια-Κολωνός-Ακ. Πλάτωνα, Λαϊκή Συνέλευση Φιλαδέλφεια-Χαλκηδόνα και Εργατική Λέσχη Πατησίων, οργανώνουμε αυτοκινητοπορεία την Πέμπτη 24/3, στις 18.30 από τα Άνω Πατήσια, πλατεία Αγ. Βαρβάρας.
Η αυτοκινητοπορεία θα διασχίσει τις περιοχές δράσης των συλλογικοτήτων μας, Άνω Πατήσια, Γαλάτσι, Κυψέλη, Φιλαδέλφεια, Αχαρνών, Σεπόλια, Κολωνός για να ενημερώσει με ντουντούκες και έντυπο υλικό για το ασφαλιστικό έκτρωμα που ετοιμάζει η κυβέρνηση.
Μπροστά μας βρίσκετε πλέον η συμφωνία (μικρές λεπτομέρειες έχουν απομείνει) της κυβέρνησης με την τερατρόικα για να φέρουν όλο το πακέτο των νέων αντιλαϊκών μέτρων προς ψήφιση στη βουλή μέσα στον Απρίλη.
Για το ασφαλιστικό είναι πλέον σίγουρο πως αυτό που θα φέρουν θα είναι χειρότερο και από το αρχικό σχέδιό Κατρούγκαλου, ενώ προχωρούν σε νέα φόρο - ληστρικά μέτρα με τις ρυθμίσεις για το φορολογικό και τα κόκκινα δάνεια. Στα σκαριά έχουν και τις άλλες αντιδραστικότερες ρυθμίσεις για τα εργασιακά.
φωτογραφίες από την αυτοκινητοπορεία για την Απεργία 4 Φλεβάρη
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 2/8
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη