Με όχημα τη μουσική και όσα το παιδί μπορεί να εκφράσει μέσα από αυτή, ακόμα και όταν λείπει ο λόγος η Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών του Ιδρύματος Ωνάση διοργανώνει για δεύτερη φορά εκπαιδευτικό εργαστήριο για παιδιά ηλικίας 8 – 12 ετών που ανήκουν στο ευρύ φάσμα του αυτισμού.
Η Μουσική αγαπάει τον αυτισμό» είναι το θέμα του εργαστηρίου που θα διαρκέσει από τη Δευτέρα 24 έως την Παρασκευή 28 Ιουνίου, ενώ για τη συμμετοχή θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
![«Η μουσική αγαπάει τον αυτισμό » στη Στέγη](http://vstatic.doldigital.net/vimawebstatic//ABCF7ACECA86F145914F0E5C7893060D.jpg)
Όλες οι σημαντικές και έκτακτες ειδήσεις σήμερα
ΕΛΜΕΠΑ: Το κορυφαίο πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής στην Ελλάδα για διπλή μοριοδότηση
Το 1ο στην Ελλάδα Πρόγραμμα επιμόρφωσης Τεχνητής Νοημοσύνης για εκπαιδευτικούς με Πιστοποιητικό
Παν.Πατρών: Μοριοδοτούμενο σεμινάριο ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ με 65Є εγγραφή - έως 15/7
ΕΥΚΟΛΕΣ πιστοποιήσεις ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ - ΙΤΑΛΙΚΩΝ για ΑΣΕΠ - Πάρτε τις ΑΜΕΣΑ
2ος Πανελλήνιος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΣΕΠ: Τα 2 μαθήματα εξέτασης και η ύλη